SLR343EC4TT32XLXM
Manufacturer Part Number:
SLR343EC4TT32XLXM
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
LED GREEN CLEAR T/H
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
5.60mm
Lens Color :
Lens Size :
3.10mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1500mcd
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
40°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V