CY8C24423A-24PXIKP
Manufacturer Part Number:
CY8C24423A-24PXIKP
Part of Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28DIP
Stock Condition:
187
Data Converters :
A/D 10x14b; D/A 2x9b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Through Hole
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Active
Program Memory Size :
4KB (4K x 8)
RAM Size :
256 x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
28-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.4V ~ 5.25V