PIC18F47Q84-I/NHX
Manufacturer Part Number:
PIC18F47Q84-I/NHX
Part of Description:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 40VQFN
Connectivity :
CANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 35x12b SAR; D/A 1x8b
Mounting Type :
Surface Mount, Wettable Flank
Number of I/O :
36
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External, Internal
Package / Case :
40-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
RAM Size :
12.5K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
40-VQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V