PIC18LF47K42T-I/ML
Manufacturer Part Number:
PIC18LF47K42T-I/ML
Part of Description:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 44QFN
Connectivity :
I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 35x12b; D/A 1x5b
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
36
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-VQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (64K x 16)
RAM Size :
8K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
44-QFN (8x8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V