B2612UONB20D000112U1930
Manufacturer Part Number:
B2612UONB20D000112U1930
Manufacturer/Brand:
Harvatek Corporation
Part of Description:
1.6(L)X1.5(W)X0.55(H) MM
Stock Condition:
2,000
Manufacturer :
Harvatek Corporation
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue, Red
Configuration :
Independent
Current - Test :
20mA Blue, 20mA Red
Features :
Height (Max) :
0.65mm
Lens Color :
Lens Size :
1.10mm x 1.50mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
71.5mcd Blue, 45mcd Red
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0606 (1616 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.60mm L x 1.50mm W
Supplier Device Package :
0606
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V Blue, 2V Red