XZM2CRK45W50MAV-6
Manufacturer Part Number:
XZM2CRK45W50MAV-6
Manufacturer/Brand:
SunLED
Part of Description:
LED RED CLEAR 4SMD
Stock Condition:
435
Manufacturer :
SunLED
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Standard
Current - Test :
50mA
Features :
Height (Max) :
3.40mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.60mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
4790mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.50mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-SMD
Viewing Angle :
60°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.5V