B2592USNG20D0001L2U1930
Manufacturer Part Number:
B2592USNG20D0001L2U1930
Manufacturer/Brand:
Harvatek Corporation
Part of Description:
3.2 (L) X 1.6 (W) X 2.55 (H) MM
Stock Condition:
12,145
Manufacturer :
Harvatek Corporation
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green, Red
Configuration :
Common Anode
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
1.70mm
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
285mcd Green, 285mcd Red
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.55mm W
Supplier Device Package :
1210
Viewing Angle :
120° Green, 140° Red
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V Green, 2V Red