XC2365B40F80LRABKXUMA1
Manufacturer Part Number:
XC2365B40F80LRABKXUMA1
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC MCU 16/32B 320KB FLSH 100LQFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Data Converters :
A/D 16x10b
Number of I/O :
76
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
100-LQFP Exposed Pad
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
320KB (320K x 8)
RAM Size :
34K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-100-8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V