B2592USUG20D0002L2U1930
Manufacturer Part Number:
B2592USUG20D0002L2U1930
Manufacturer/Brand:
Harvatek Corporation
Part of Description:
3.2(L)X2.55(W)X1.6(H) MM
Stock Condition:
1,990
Manufacturer :
Harvatek Corporation
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red, Yellow-Green
Configuration :
Common Anode
Current - Test :
20mA Red, 20mA Yellow-Green
Features :
Height (Max) :
1.70mm
Lens Color :
Lens Size :
1.62mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
285mcd Red, 112.5mcd Yellow-Green
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.55mm W
Supplier Device Package :
1210
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V Red, 2.1V Yellow-Green