VLMR235T2V1-GS08
Manufacturer Part Number:
VLMR235T2V1-GS08
Part of Description:
MINI SMD POWER LED RED
Stock Condition:
2,990
Color :
Red
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
1.40mm
Lens Color :
Lens Size :
1.50mm x 0.90mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
520mcd
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.05mm L x 1.40mm W
Supplier Device Package :
SMD MiniLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.1V