PIC24F32KA304-I/MV
Manufacturer Part Number:
PIC24F32KA304-I/MV
Part of Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48UQFN
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 16x12b
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
39
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
48-UFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
RAM Size :
2K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
48-UQFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V