B2601TW--20P000323U1930
Manufacturer Part Number:
B2601TW--20P000323U1930
Manufacturer/Brand:
Harvatek Corporation
Part of Description:
3.2(L)X1.2(W)X1.1(H) MM WHITE LE
Stock Condition:
13,626
Manufacturer :
Harvatek Corporation
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
1.20mm
Lens Color :
Lens Size :
1.20mm
Lens Style :
Square with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
200mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1205 (3212 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 1.20mm W
Supplier Device Package :
1205
Viewing Angle :
130°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V