PIC18F57Q84T-I/PT
Manufacturer Part Number:
PIC18F57Q84T-I/PT
Part of Description:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 48TQFP
Connectivity :
CANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 35x12b; D/A 1x8b
EEPROM Size :
1K x 8
Number of I/O :
44
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
48-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (64K x 16)
RAM Size :
8K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
48-TQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V