APA2107LSECK/J3-PRV
Manufacturer Part Number:
APA2107LSECK/J3-PRV
Manufacturer/Brand:
Kingbright
Part of Description:
LED RED CLEAR SMD R/A
Stock Condition:
6,985
Manufacturer :
Kingbright
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Independent
Current - Test :
2mA
Features :
Height (Max) :
0.70mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.70mm x 0.60mm
Lens Style :
Rectangle with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
120mcd
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.10mm L x 1.00mm W
Supplier Device Package :
2-SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V