PIC24FJ32GA002-I/SS
Manufacturer Part Number:
PIC24FJ32GA002-I/SS
Part of Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP
Connectivity :
I²C, PMP, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 10x10b
Number of I/O :
21
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
RAM Size :
8K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 3.6V