SC1544TS-2.5TRT
- Manufacturer Part Number:
- SC1544TS-2.5TRT
- Part of Description:
- IC ACPI CONTROLLER 24TSSOP
- Product Category :
- Special Purpose Regulators
- Applications :
- Controller, ACPI
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 5
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Supplier Device Package :
- 24-TSSOP
- Voltage - Input :
- 4.5V ~ 5.5V
- Voltage - Output :
- 1.8V, 2.5V, 3.3V