APFA2507LSURKSYKZGKC
Manufacturer Part Number:
APFA2507LSURKSYKZGKC
Manufacturer/Brand:
Kingbright
Part of Description:
LED GREEN/RED/YLW CLEAR 4SMD R/A
Stock Condition:
15,359
Manufacturer :
Kingbright
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green, Red, Yellow
Configuration :
Common Anode
Current - Test :
2mA Green, 2mA Red, 2mA Yellow
Features :
Height (Max) :
0.85mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.10mm x 0.70mm
Lens Style :
Rectangle with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
60mcd Green, 30mcd Red, 15mcd Yellow
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.50mm L x 1.00mm W
Supplier Device Package :
4-SMD
Viewing Angle :
125° Green, 130° Red, 115° Yellow
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.65V Green, 1.75V Red, 1.85V Yellow