L1I0-A940050020000
- Manufacturer Part Number:
- L1I0-A940050020000
- Manufacturer/Brand:
- Lumileds
- Part of Description:
- DOMED 50 DEG FOV
- Manufacturer :
- Lumileds
- Product Category :
- LED Emitters - Infrared, UV, Visible
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 50mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TC)
- Orientation :
- Top View
- Package / Case :
- 3-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Radiant Intensity (Ie) Min @ If :
- 1265mW/sr @ 50mA (Typ)
- Type :
- Infrared (IR)
- Viewing Angle :
- 45°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.9V