B15W1IR--20C000112U1930
- Manufacturer Part Number:
- B15W1IR--20C000112U1930
- Manufacturer/Brand:
- Harvatek Corporation
- Part of Description:
- 3.2(L)X1.6(W)X1.85(H) MM IR
- Manufacturer :
- Harvatek Corporation
- Product Category :
- LED Emitters - Infrared, UV, Visible
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 100mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Orientation :
- Top View
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Radiant Intensity (Ie) Min @ If :
- 2mW/sr @ 20mA
- Type :
- Infrared (IR)
- Viewing Angle :
- 30°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.2V