CY8C24423A-24LTXI
Manufacturer Part Number:
CY8C24423A-24LTXI
Part of Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32QFN
Stock Condition:
1,958
Data Converters :
A/D 10x14b; D/A 2x9b
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
32-UFQFN Exposed Pad
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
4KB (4K x 8)
RAM Size :
256 x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
32-QFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.4V ~ 5.25V