XCM414B111D2-G
Manufacturer Part Number:
XCM414B111D2-G
Manufacturer/Brand:
Torex Semiconductor Ltd.
Part of Description:
VOLTAGE REGULATOR WITH BRIDGE DI
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, Wireless Devices
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-PowerXDFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
USP-8B10
Voltage - Input :
2V ~ 26V
Voltage - Output :
11.1V