XCM414B099D2-G
- Manufacturer Part Number:
- XCM414B099D2-G
- Manufacturer/Brand:
- Torex Semiconductor Ltd.
- Part of Description:
- VOLTAGE REGULATOR WITH BRIDGE DI
- Manufacturer :
- Torex Semiconductor Ltd.
- Product Category :
- Special Purpose Regulators
- Applications :
- Converter, Wireless Devices
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-PowerXDFN
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- USP-8B10
- Voltage - Input :
- 2V ~ 26V
- Voltage - Output :
- 9.9V