AT94K10AL-25AQI
Manufacturer Part Number:
AT94K10AL-25AQI
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 100TQFP
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
Core Type :
8-Bit AVR
Data SRAM Bytes :
4K ~ 16K
EEPROM Size :
FPGA Core Cells :
576
FPGA Gates :
10K
FPGA Registers :
846
FPGA SRAM :
4kb
Interface :
I²C, UART
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
100-TQFP
Product Status :
Obsolete
Program SRAM Bytes :
20K-32K
Speed :
25 MHz
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V