AT94K05AL-25DQC
Manufacturer Part Number:
AT94K05AL-25DQC
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 208QFP
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
Core Type :
8-Bit AVR
Data SRAM Bytes :
4K ~ 16K
EEPROM Size :
FPGA Core Cells :
256
FPGA Gates :
5K
FPGA Registers :
436
FPGA SRAM :
2kb
Interface :
I²C, UART
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
208-BFQFP
Product Status :
Obsolete
Program SRAM Bytes :
4K-16K
Speed :
25 MHz
Supplier Device Package :
208-PQFP (28x28)
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V