GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5
- Manufacturer Part Number:
- GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5
- Manufacturer/Brand:
- Matrix Orbital
- Part of Description:
- LCD TOUCH TFT 4.3" RS232/I2C
- Manufacturer :
- Matrix Orbital
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 4.3" (109.22mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 480 x 272
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- RS-232
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Resistive
- Viewing Area :
- 98.70mm W x 57.50mm H