NHD-4.3-480272MB-ASXV-T
Manufacturer Part Number:
NHD-4.3-480272MB-ASXV-T
Part of Description:
LCD DISPLAY TFT 4.3" 480X272
Diagonal Screen Size :
4.3" (109.22mm)
Dot Pixels :
480 x 272
Interface :
Parallel, 24-Bit (RGB)
Touchscreen :
Resistive
Viewing Area :
95.04mm W x 53.86mm H