NHD-5.7-640480WF-CTXL #-T
- Manufacturer Part Number:
- NHD-5.7-640480WF-CTXL #-T
- Part of Description:
- LCD TFT 5.7" 640X480 WHT TCHPNL
- Diagonal Screen Size :
- 5.7" (144.78mm)
- Dot Pixels :
- 640 x 480 (VGA)
- Interface :
- SSD1963 (8-Bit, RGB)
- Touchscreen :
- Resistive
- Viewing Area :
- 118.20mm W x 88.70mm H