AFY320240A0-3.5N6NTN-R
- Manufacturer Part Number:
- AFY320240A0-3.5N6NTN-R
- Manufacturer/Brand:
- Orient Display
- Part of Description:
- LCD DISPLAY TFT 3.5" 320X240
- Stock Condition:
- 9
- Manufacturer :
- Orient Display
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- HX8238D
- Diagonal Screen Size :
- 3.5" (88.90mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 320 x 240
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- 24-Bit (RGB)
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Resistive
- Viewing Area :
- 72.68mm W x 54.96mm H