T-51750GD065J-FW-APN
- Manufacturer Part Number:
- T-51750GD065J-FW-APN
- Manufacturer/Brand:
- Kyocera Display
- Part of Description:
- LCD TFT 6.5" VGA 640X480 CCFL
- Manufacturer :
- Kyocera Display
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- CCFL
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 6.5" (165.10mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 640 x 480 (VGA)
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- Parallel, 18-Bit (RGB)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Touchscreen :
- Resistive
- Viewing Area :
- 132.50mm W x 99.40mm H