ST1020I3-RBSLW-F2
- Manufacturer Part Number:
- ST1020I3-RBSLW-F2
- Manufacturer/Brand:
- Santek
- Part of Description:
- 10.2" TFT LCD 800X480
- Manufacturer :
- Santek
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 10.2" (259.08mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 800 x 480
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- 18-Bit (RGB), Digital, TTL
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 222.00mm W x 132.48mm H