NHD-5.7-320240WFB-ETXI#-T-1
Manufacturer Part Number:
NHD-5.7-320240WFB-ETXI#-T-1
Part of Description:
LCD TFT 5.7" 320X240 WHT TCH PNL
Stock Condition:
192
Controller Type :
SSD1963
Diagonal Screen Size :
5.7" (144.78mm)
Dot Pixels :
320 x 240 (QVGA)
Interface :
SSD1963 (16-Bit, RGB)
Touchscreen :
Resistive
Viewing Area :
118.28mm W x 88.60mm H