NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP
- Manufacturer Part Number:
- NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP
- Part of Description:
- LCD 4.3"TFT CAP TOUCH SUNL READ
- Controller Type :
- HX8257-A
- Diagonal Screen Size :
- 4.3" (109.22mm)
- Dot Pixels :
- 480 x 272
- Interface :
- Parallel, 24-Bit (RGB)
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Capacitive
- Viewing Area :
- 95.04mm W x 53.86mm H