NHD-2.4-240320CF-CSXV#-F
- Manufacturer Part Number:
- NHD-2.4-240320CF-CSXV#-F
- Part of Description:
- LCD DISP TFT 2.4" 240X320
- Controller Type :
- ST7789S
- Diagonal Screen Size :
- 2.4" (60.96mm)
- Interface :
- Parallel, 8-Bit/16-Bit (RGB)
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 36.72mm W x 48.96mm H