O016N002EWPP5N0000
Manufacturer Part Number:
O016N002EWPP5N0000
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
OLED MODULE 32DIG 16 X 2 PASSIVE
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
LCD, OLED Character and Numeric
Background Color :
Backlight :
Character Format :
5 x 8 Dots
Character Size :
5.55mm H x 2.95mm W
Controller Type :
Display Format :
16 x 2
Display Mode :
Passive
Display Type :
OLED
Dot Size :
0.55mm W x 0.65mm H
Interface :
SPI
Number of Characters :
32
Operating Temperature :
Outline L x W x H :
84.00mm x 44.00mm x 10.00mm
Product Status :
Obsolete
Text Color :
White
Viewing Area :
66.00mm L x 16.00mm W
Voltage - Supply :
5V