A42MX36-1PQG240M
- Manufacturer Part Number:
- A42MX36-1PQG240M
- Manufacturer/Brand:
- Microsemi
- Part of Description:
- IC FPGA 202 I/O 240QFP
- Manufacturer :
- Microsemi
- Product Category :
- FPGAs (Field Programmable Gate Array)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Gates :
- Number of I/O :
- 202
- Number of LABs/CLBs :
- Number of Logic Elements/Cells :
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TC)
- Package / Case :
- 240-BFQFP
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 240-PQFP (32x32)
- Total RAM Bits :
- 2560
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V