CML0805C0G271JT50V
Manufacturer Part Number:
CML0805C0G271JT50V
Part of Description:
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
270 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.030" (0.75mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V