BXRE-50C0400-B-84
Manufacturer Part Number:
BXRE-50C0400-B-84
Part of Description:
LED COB V6 COOL WHT SQUARE 5000K
CCT (K) :
5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1A
Current - Test :
320mA
Features :
Height :
1.65mm
Light Emitting Surface (LES) :
6.30mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
186 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
502lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
12.50mm L x 12.50mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
8.4V