CHM-11-35-90-36-XH02-F2-2
Manufacturer Part Number:
CHM-11-35-90-36-XH02-F2-2
Manufacturer/Brand:
Luminus Devices
Part of Description:
LED COB CHM11 GEN2 WHT SQ 3500K
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.44A
Current - Test :
1.05A
Features :
Height :
1.37mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
11.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37.2V