BXIB-L0554A-35G250M-A-13
Manufacturer Part Number:
BXIB-L0554A-35G250M-A-13
Part of Description:
LED MOD IB WM WHT LNR STRP 3500K
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
700mA
Current - Test :
500mA
Features :
Height :
19.00mm
Light Emitting Surface (LES) :
508.80mm L x 25.00mm W
Size / Dimension :
554.00mm L x 25.00mm W
Temperature - Test :
40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
31.5V