22MP22529
Manufacturer Part Number:
22MP22529
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
BUSHING 1.860" NYLON BLACK
Stock Condition:
820
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Bushings, Grommets
Bushing, Grommet Type :
Bushing
Color :
Black
Diameter - Inside :
1.860" (47.24mm)
Features :
Snap-Mount
For Use With/Related Products :
Cable, Wires
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 2.250" (57.15mm)
Panel Thickness :
0.250" (6.35mm)