L2C4-2790-M02E0900
Manufacturer Part Number:
L2C4-2790-M02E0900
Part of Description:
LED COB WM WH SQUARE 2700K
CCT (K) :
2700K
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
400mA
Current - Test :
200mA
Features :
Height :
1.70mm
Light Emitting Surface (LES) :
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
106 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
729lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
15.85mm L x 15.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.5V