L2C4-3080-M03E0900
Manufacturer Part Number:
L2C4-3080-M03E0900
Part of Description:
LED COB WM WH SQUARE 3000K
CCT (K) :
3000K
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
700mA
Current - Test :
350mA
Features :
Height :
1.70mm
Light Emitting Surface (LES) :
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
128 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1555lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
15.85mm L x 15.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V