L2C4-4090-L05E1200
Manufacturer Part Number:
L2C4-4090-L05E1200
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.1A
Current - Test :
550mA
Features :
Height :
1.70mm
Light Emitting Surface (LES) :
12.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
121 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2313lm (Typ)
Size / Dimension :
17.85mm L x 17.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.8V