L2C4-4080-L05E1200
Manufacturer Part Number:
L2C4-4080-L05E1200
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED COB NEUT WH SQUARE 4000K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.1A
Current - Test :
550mA
Features :
Height :
1.70mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
12.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
140 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2673lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
17.85mm L x 17.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.8V