L2C4-5080-M02E0900
Manufacturer Part Number:
L2C4-5080-M02E0900
Part of Description:
LED COB COOL WH SQUARE 5000K
CCT (K) :
5000K
Current - Max :
400mA
Current - Test :
200mA
Features :
Height :
1.70mm
Light Emitting Surface (LES) :
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
141 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
973lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
15.85mm L x 15.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.5V