L2M0-3070004MC2200
Manufacturer Part Number:
L2M0-3070004MC2200
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED MOD WARM WHT SQUARE 3000K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.05A
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
6.21mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
73.00mm L x 73.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
43.8V