XHP70A-0S-04-0D0HM430G
Manufacturer Part Number:
XHP70A-0S-04-0D0HM430G
Manufacturer/Brand:
New Energy
Part of Description:
LED MOD XHP70A WM WHT SQ 3000K
Manufacturer :
New Energy
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
2.4A
Current - Test :
1.05A
Features :
Height :
1.52mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
70.00mm L x 70.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
46.4V