BXIB-L0508A-40H2000-A-13
Manufacturer Part Number:
BXIB-L0508A-40H2000-A-13
Part of Description:
LED MOD IB WHT LNR STRIP 4000K
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
95
Current - Max :
700mA
Current - Test :
500mA
Features :
Height :
19.00mm
Light Emitting Surface (LES) :
463.00mm L x 25.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test :
113 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1620lm (Typ)
Size / Dimension :
508.00mm L x 25.00mm W
Temperature - Test :
40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28.6V