FX-CC-DN-10-27K-90CRI-65K-90CRI
- Manufacturer Part Number:
- Manufacturer/Brand:
- LUXTECH
- Part of Description:
- LED MOD WHITE LNR STRIP 6500K
- Manufacturer :
- LUXTECH
- Product Category :
- COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 2700K ~ 6500K
- Color :
- White, Warm / White, Cool
- Configuration :
- Linear Light Strip, Flexible
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- Current - Test :
- Features :
- Height :
- 3.05mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4978.40mm L x 10.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 36V