BXIB-L0508A-27G2000-A-13
Manufacturer Part Number:
BXIB-L0508A-27G2000-A-13
Manufacturer/Brand:
Bridgelux, Inc.
Part of Description:
LED MOD IB WM WHT LNR STRP 2700K
Manufacturer :
Bridgelux, Inc.
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip, Plug and Play
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
700mA
Current - Test :
500mA
Features :
Height :
19.00mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
463.00mm L x 25.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test :
110 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1570lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
508.00mm L x 25.00mm W
Temperature - Test :
40°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
240°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28.6V